Paneláková koupelna

Paneláková koupelna se velmi často potýká s malým využitelným prostorem a dispoziční řešení v bytových jádrech není vždy vyhovující. Jak si s tím poradit?

Většina koupelen v panelových domech je dispozičně a rozměrově řešena stejně. Existuje vlastně pouze několik typů. Proto můžete nabrat inspiraci v dispozičním řešení a rozmístění u svých známých nebo sousedů. Nebo přijďte do našeho koupelnového studia, kde uvidíte na živo možné řešení základních typů panelákových koupelen!

Zde pro inspiraci uvádíme možná dispoziční řešení několika bytových jader. Vidíte, že po určení dispozice již můžete vybírat ze širokých nabídek van, umyvadel a skříněk různých tvarů, designů a cenových relací. 

Odstranění příčky všechno nevyřeší

Spojením koupelny s toaletou přinese více prostoru, ale zároveň tím ztrácíme dvě stěny (jednu příčku), kterou můžete využít na zavěšení skříněk. Pokud v bytě bydlí více lidí je spojení koupelny a toalety nepraktické.


1. Řešení bytových jader, kdy dispoziční řešení bytu zůstává stejné.

Jedná se o situaci, kdy zachováme dispoziční řešení bytu a koupelnu a WC ponecháme na stejném místě. Staré umakartové jádro můžeme odstranit a vystavět nové nebo jej lze zachovat (toto řešení ovšem nedoporučujeme). Takováto rekonstrukce je méně náročná - kuchyně stejně jako ostatní místnosti zústávají ve  stejné podobě.

 

2. Řešení bytových jader, kdy se dispoziční řešení mění

V případě, že odstraníme příčky bytového jádra, ať už se jedná o železobetonové nebo umakartové, vznikne nám volný prostor, který lze využít různým způsobem a umístit kuchyni, WC, koupelnu, předsíň i obývák dle vlastních potřeb.  Jedná se již o rozsáhlejší rekonstrukci v podstatě celého bytu.

 

Nabízíme komplexní služby v realizaci koupelny na klíč i rekonstrukci bytového jádra.

 

Lubomír MAZEL, návrh a realizace, T 602 582 580, E  l.mazel@trasko.cz